Polecam mBank

niedziela, 23 stycznia 2011

Usterki w Renault Megane

Megane I

produkcja 1995 - 2002

Najczęściej spotykane usterki w tym modelu to: wycieki oleju z okolic wybieraka skrzyni biegów, urywające się tylne amortyzatory (szczególnie w wersjach kombi), nieszczelności parownika klimatyzacji(korozja przewodów wejściowych), cewki zapłonowe(Sagem). Pojawiały sie także problemy z pilotami w kluczykach sterowanych na podczerwień, złącze oraz czujnik GMP, w silnikach Diesla czesto awarii ulegają turbospręzarki.
Megane II

produkcja 2002 - 2008

Najczęściej spotykane usterki w tym modelu to: łożyska podpór amortyzatorów, łączniki stabilizatora oraz stabilizator, łącznik skrzyni biegów (dolna poduszka), wtryskiwacze w silnikach 1.5dCi(85KM). W silnikach 1.5dCi(105KM) eksploatowanych w firmowych samochodach często zacierają się panewki, w rezultacie taniej wychodzi wymiana silnika niż jego naprawa(trzeba również wymienić turbosprężarkę). Zdarzają się również samoczynne pęknięcia szyby czołowej, uszkodzeniu również ulegają podnośniki szyb. W silnikach benzynowych często uszkodzeniu ulegały cewki zapłonowe(Sagem), oraz w silnikach 1.6 koła zmiennych faz rozrządu. Bardzo często słychać stuki i trzaski z okolic deski rozdzielczej, oraz rygli drzwi. Często nie działają przyciski w klamkach oraz optyka funkcji „wolne ręce”. Ze srebrnych zewnętrznych klamek odchodzi lub ulega przebarwieniu powłoka. Często pojawiają się problemy ze szczelnością przednich drzwi(zbiera się woda w bocznych kieszeniach drzwi). Także przy włączonej klimatyzacji, gdy jest niedrożny odpływ skroplin z klimatyzacji woda przecieka do środka i najczęściej kapie pasażerowi na nogi. Często przepalają sie żarówki mijania, korodują złącza i lampki podświetlenia tab.rej. W wielu przypadkach pojawia się korozja na wielu elementach, a przede wszystkim na nadkolach tylnych błotników i progach. Bardzo często rozszczelniają sie chłodnice klimatyzacji.

Megane II RS Sport

produkcja 2005-2008

Najczęściej spotykane usterki w tym modelu to: Samoistne pęknięcia szyby czołowej, wyciera się gałka zmiany biegów, przeciera się tapiceka foteli. Podobnie jak w zwykłych wesjach problemy pojawiaja się również z optyką i przyciskami w klamkach, przeciekami wody przy włączonej klimatyzacji.

Megane III

produkcja 2008 - do dziś

Najczęściej spotykane usterki w tym modelu to: Samoistne pęknięcia szyby czołowej, pękające osłony drążków zmiany biegów, nieszczelne lampki kierunkowskazów w lusterkach. Czasami pojawiają się problemy z linkami hamulca ręcznego. Bywają także problemy z linkami sterującymi zmianą biegów. Zimą pojawiają się problemy z nawiewem - wilgoć dostaje się do modułu wentylatora nawiewu.
Megane III RS Sport

produkcja 2010-do dziś

Niestety, na razie nie wypowiem się na temat tego modelu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz